Solárne panely

Poradenstvo

Montáž

Ak vás strašia vaše účty za plyn a radi by ste ušetrili väčšinu nákladov na ohreve úžitkovej vody a z časti znížili aj množstvo energie, ktorá je využívaná na kúrenie, solárne kolektory budú pre vás tým správnym riešením.

Koľko vás to bude stáť?

Každá domácnosť je špecifická, takže aj cena nebude vždy rovnaká. Neváhajte preto použiť kontaktný formulár alebo sa ozvať priamo niektorému z našich expertov vo vašom regióne.

Navštívi vás, spýta sa na vaše požiadavky a potreby, navrhne riešenie a predstaví vám cenu. Nemusíte sa však takejto investície báť, aj vďaka štátnym dotáciám sú naše riešenia cenovo dostupné pre každého.

Je inštalácia a údržba náročná?

Ak si kladiete túto otázku, je možno čas zamyslieť sa aj nad tým či zvoliť solárne kolektory alebo ísť radšej cestou fotovoltiky, ktorá má viacero značných výhod. Tie sa týkajú aj priamo inštalácie a údržby zariadenia. Solárne kolektory potrebujete prepojiť s veľkým, minimálne 300 litrovým, zásobníkom na vodu. Znamená to, že zo strechy je nutné viesť potrubie, ktoré má približne 12 cm. Je to teda väčší zásah do vášho domu ako pri fotovoltike, keďže vtedy sa vedú len elektrické káble. Solár si na rozdiel od fotovoltiky vyžaduje pravidelnú údržbu.

Samozrejmosťou musí byť výmena teplovodnej kvapaliny či udržiavanie správneho tlaku. Ako to funguje? V potrubí cirkuluje nemrznúca kvapalina. Slnečné žiarenie vďaka veľkej ploche kolektoru dostatočne ohreje kvapalinu, ktorá následne teplo odovzdá zásobníku na úžitkovú vodu. Využitie je teda viacúčelové. Ohrev teplej úžitkovej vody, dokurovanie alebo ohrev bazénu  

Dotácie na obnoviteľné zdroje

Dotácie na obnoviteľné zdroje energií na Slovensku fungujú už od roku 2016. Ročne využijú dotácie tisícky domácnosti. Vieme ako na to. Obrátte sa na náš tým špecialistov

Kontakt

  • Stanislav Petruš

  • regionálny špecialista OZE

Kontakt

  • Martin Štibrányi
  • regionálny špecialista OZE
  • projekt Bývanie podľa predstáv

Kontakt

  • Branislav Zahoran

  • špecialista na alarmy a zonovú reguláciu kúrenia Honeywell

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. - www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu