Skip to main content

Fotovoltaické panely

Poradenstvo

Montáž

Fotovoltika je naším favoritom na úsporu v domácnostiach. Riešenia, ktoré vám vieme zrealizovať si zamilujete. Stačí vám dopad denného svetla na fotovoltické články a vďaka slnku pohnete celou domácnosťou.

Elektrické kúrenie, klimatizácia, bežné spotrebiče alebo ohrev vody zrazu nebudú tak výrazne zasahovať do rodinného rozpočtu a znížia sa účty za elektrinu. Koľko vás to bude stáť? Každá domácnosť je špecifická, takže vám nebudeme vopred.

Neváhajte preto použiť kontaktný formulár alebo sa ozvať priamo niektorému z našich expertov vo vašom regióne. Navštívi vás, spýta sa na vaše požiadavky a potreby, navrhne riešenie a predstaví vám cenu.

Nemusíte sa však takejto investície báť, aj vďaka štátnym dotáciám sú naše riešenia cenovo dostupné pre každého.

Aká je návratnosť investície a životnosť?

Návratnosť investície do fotovoltiky závisí samozrejme od kúpnej ceny. Pri našich cenách sa väčšinou návratnosť pohybuje od 4 rokov. Záleží však samozrejme opäť aj od toho ako domácnosť zariadenie využíva. Po spustení do prevádzky je možné sledovať si cez webový prehliadač koľko elektriny vyrábate, koľko spotrebujete a koľko ešte musíte "kúpiť" zo siete. Po pár týždňoch sa tak vie domácnosť prispôsobiť k fotovoltike natoľko aby ju využívala naplno a nedochádzalo tak k zbytočným stratám.

Čo sa týka životnosti, môžete počítať s tým, že vám slnko bude vyrábať elektrinu kľudne 30 rokov. Väčšina výrobcov fotovoltických panelov dáva dokonca 25 ročnú záruku na ich výkon. Ručia zato, že o 25 rokov budú panely produkovať minimálne 80% z počiatočnej účinnosti.

Je inštalácia náročná?

Naši technici zvládnu inštaláciu väčšinou za jeden deň. Nemusíte sa báť ani veľkého zásahu do domu. Zo strechy sa ťahajú len káble, takže nehrozia žiadne búracie práce či väčšie diery na potrubia. Na inštaláciu dávame samozrejme dvojročnú záruku.

Ako to funguje?

Fotovotlický jav je pomerne jednoduchá záležitosť. Svetlo dopadá na polovodič, vyrazí z atómu elektrón, ktorý sa voľne pohybuje v látke a zvyšuje vodivosť. Za objasnenie tohto javu dostal Albert Einstein svoju Nobelovu cenu.

V dnešnej dobe sa už s fotovoltikou stretnete na každom kroku. Od obyčajných kalkulačiek, cez fotovoltické polia, až po satelity na obežných dráhach alebo vesmírnych sondách.

Spolupracujeme s poprednými výrobcami a dodávateľmi fotovoltických panelov značky AEG, Canadian solar, Suntech, Jinko Solar, Amerisolar, Talesun

Dotácie na obnoviteľné zdroje

Dotácie na obnoviteľné zdroje energií na Slovensku fungujú už od roku 2016. Ročne využijú dotácie tisícky domácnosti. Vieme ako na to. Obrátte sa na náš tým špecialistov